Blasphemous Act's ability can't reduce the total cost to cast the spell below {R}.

PRM (Magic Online Promos) · #86074 · EN
Blasphemous Act
Sorcery
Blasphemous Act deals 13 damage to each creature.
Wyjaśnienie po polsku
Bezczeszczenie (Blasphemous Act) (Blasphemous Act)
Czar (Sorcery)
Bezczeszczenie zadaje 13 obrażeń każdemu stworzeniu.
Jak działa karta?
Obniża koszt o za każde stworzenie na polu bitwy, ale łączny koszt nie może spaść poniżej
. Po zapłaceniu i rozwiązaniu, zadaje 13 obrażeń każdemu stworzeniu.
Oracle: "This spell costs less to cast for each creature on the battlefield. Blasphemous Act deals 13 damage to each creature." — Przekład wierny: "Ta czar obniża koszt rzucenia o
za każdą stworzenie na polu bitwy. Bezczeszczenie zadaje 13 obrażeń każdemu stworzeniu." (Nazwa własna zachowana: Blasphemous Act).\n\nJak to działa krok po kroku: 1) Gdy chcesz rzucić Blasphemous Act, najpierw go deklarujesz. 2) Określasz całkowity koszt rzucenia: zacznij od jego kosztu mana (w druku
), dodaj wszelkie podwyższenia kosztu, a następnie zastosuj wszystkie obniżenia kosztu, w tym obniżenie
za każde stworzenie na polu bitwy. 3) To całkowite obniżenie nie może zmniejszyć całkowitego kosztu poniżej
. Innymi słowy, najniższa suma, jaką możesz zapłacić, to
. 4) Całkowity koszt jest „zablokowany” w tym momencie — gracze mogą odpowiadać po wywołaniu czaru, ale zanim zostanie on zapłacony, nie można zmienić tej wyliczonej kwoty. 5) Następnie płacisz koszt (możesz użyć mana uzyskanej przez poświęcenie stworzeń, o ile to robisz podczas płacenia kosztu, po uruchomieniu zdolności many, ale po już ustalonej całkowitej kwocie). 6) Gdy czar rozwiąże się, zadaje 13 obrażeń każdemu stworzeniu obecnemu na polu bitwy w tym momencie.
Ważne interakcje
- To cast: announce the spell, determine total cost (start with printed mana cost, add increases, then apply reductions from Blasphemous Act), then pay that cost. Players can respond after it's cast but before the cost is paid only if abilities or effects allow — cost is locked in immediately upon casting.
- Cost reduction from Blasphemous Act: it reduces the total cost by
for each creature on the battlefield, but it can't reduce the total cost below
.
- Mana value: is always determined by the printed mana cost (
), regardless of cost reductions or alternative costs paid.
- Timing example: If there are three creatures and you plan to sacrifice one for mana, when you cast Blasphemous Act you calculate the total cost as
(because printed cost
minus
per creature =
− 3 =
, but cost can't go below
, so it's
? — see detailed explanation below).
- Resolution: when Blasphemous Act resolves, it deals 13 damage to each creature on the battlefield at that moment.
Częste pomyłki
- Myślenie, że koszt może spaść do 0 — obniżenie nie może zmniejszyć całkowitego kosztu poniżej
.
- Myślenie, że wartość many (mana value) zmienia się po obniżeniu kosztu — mana value jest zawsze określone przez drukowany koszt (
).
- Próba reagowania (np. zagrania sprzeciwienia) między ogłoszeniem czaru a obliczeniem kosztu — koszt jest obliczany i zablokowany natychmiast po ogłoszeniu czaru, zanim ktokolwiek może na niego odpowiedzieć.
Przykład
Przykład praktyczny: na polu bitwy są 3 stworzenia. Zaczynasz rzucać Blasphemous Act (drukowany koszt ). Obniżenie wynosi
za każde ze 3 stworzeń, czyli 3×
. Zasada ograniczenia: całkowity koszt nie może być mniejszy niż
. Dlatego ostateczny koszt do zapłacenia będzie co najmniej
. Możesz poświęcić jedno stworzenie, by dodać
podczas płacenia kosztu, jeśli chcesz użyć zdobytego many. Gdy czar się rozwiąże, zadadzą 13 obrażeń każdym stworzeniom na polu bitwy.
Dane wydruku
- Set
Magic Online Promos (PRM)
- Data wydania
- 2020-12-15
- Rzadkość
- Rare
- Artysta
- Daarken
- Mana value
- 9
- Mana cost
- Power / Toughness
- — / —
- Layout / frame
- normal / 2015
- Foil / nonfoil
- foil nonfoil
- Scryfall ID
- f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48
- Oracle ID
- 7a2484a9-04fd-41a0-8224-610c1c07ed10
Legalność formatów
Charakterystyka karty
- Słowa kluczowe
- —
- Tożsamość kolorów
- Produkuje manę
- —
- Dostępne wykończenia
- nonfoil, foil
- Platformy
- mtgo
- Cechy wydruku
- Promo, Reprint, Cyfrowa
- Efekty ramki
- —
- Typ promocji
- —
- Watermark
- —
- Obramowanie / znacznik
- black / oval
Identyfikatory i rankingi
- EDHREC rank
- 22
- Penny rank
- 3 148
- Multiverse IDs
- —
- Arena ID
- —
- MTGO ID
- 86074
- TCGplayer ID
- —
- Cardmarket ID
- —
- Illustration ID
- 6ea08730-d12d-445f-b31f-8f55374f194d
- Status obrazu
- lowres
Market i źródła zewnętrzne
Kup kartę
Więcej informacji
Rulings
Although players may respond to Blasphemous Act once it's been cast, once it's announced, they can't respond before the cost is calculated and paid.
To determine the total cost of a spell, start with the mana cost or alternative cost you're paying, add any cost increases, then apply any cost reductions (such as that of Blasphemous Act). The mana value of the spell is determined only by its mana cost, no matter what the total cost to cast the spell was.
The total cost to cast Blasphemous Act is locked in before you pay that cost. For example, if there are three creatures on the battlefield, including one you can sacrifice to add {C}, the total cost of Blasphemous Act is {5}{R}. Then you can sacrifice the creature when you activate mana abilities just before paying the cost.
Pełny rekord źródłowy JSON
{
"object": "card",
"id": "f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48",
"oracle_id": "7a2484a9-04fd-41a0-8224-610c1c07ed10",
"multiverse_ids": [],
"mtgo_id": 86074,
"name": "Blasphemous Act",
"lang": "en",
"released_at": "2020-12-15",
"uri": "https://api.scryfall.com/cards/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48",
"scryfall_uri": "https://scryfall.com/card/prm/86074/blasphemous-act?utm_source=api",
"layout": "normal",
"highres_image": false,
"image_status": "lowres",
"image_updated_at": "2026-07-13T07:41:59Z",
"image_uris": {
"small": "https://cards.scryfall.io/small/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.jpg?1783928519",
"normal": "https://cards.scryfall.io/normal/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.jpg?1783928519",
"large": "https://cards.scryfall.io/large/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.jpg?1783928519",
"png": "https://cards.scryfall.io/png/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.png?1783928519",
"art_crop": "https://cards.scryfall.io/art_crop/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.jpg?1783928519",
"border_crop": "https://cards.scryfall.io/border_crop/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.jpg?1783928519",
"thumb": "https://cards.scryfall.io/thumb/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.webp?1783928519",
"grid": "https://cards.scryfall.io/grid/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.webp?1783928519",
"display": "https://cards.scryfall.io/display/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.webp?1783928519",
"art": "https://cards.scryfall.io/art/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.webp?1783928519",
"crop": "https://cards.scryfall.io/crop/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.webp?1783928519",
"jpeg": "https://cards.scryfall.io/normal/front/f/7/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48.jpg?1783928519"
},
"mana_cost": "{8}{R}",
"cmc": 9,
"type_line": "Sorcery",
"oracle_text": "This spell costs {1} less to cast for each creature on the battlefield.\nBlasphemous Act deals 13 damage to each creature.",
"colors": [
"R"
],
"color_identity": [
"R"
],
"keywords": [],
"legalities": {
"standard": "not_legal",
"future": "not_legal",
"historic": "legal",
"timeless": "legal",
"gladiator": "legal",
"pioneer": "not_legal",
"modern": "legal",
"legacy": "legal",
"pauper": "not_legal",
"vintage": "legal",
"penny": "legal",
"commander": "legal",
"oathbreaker": "legal",
"standardbrawl": "not_legal",
"brawl": "legal",
"competitivebrawl": "legal",
"alchemy": "not_legal",
"paupercommander": "not_legal",
"duel": "legal",
"oldschool": "not_legal",
"premodern": "not_legal",
"predh": "not_legal",
"tlr": "not_legal"
},
"games": [
"mtgo"
],
"reserved": false,
"game_changer": false,
"foil": true,
"nonfoil": true,
"finishes": [
"nonfoil",
"foil"
],
"oversized": false,
"promo": true,
"reprint": true,
"variation": false,
"set_id": "638940fb-6be9-4be3-b83f-68d3902fbbe5",
"set": "prm",
"set_name": "Magic Online Promos",
"set_type": "promo",
"set_uri": "https://api.scryfall.com/sets/638940fb-6be9-4be3-b83f-68d3902fbbe5",
"set_search_uri": "https://api.scryfall.com/cards/search?order=set&q=e%3Aprm&unique=prints",
"scryfall_set_uri": "https://scryfall.com/sets/prm?utm_source=api",
"rulings_uri": "https://api.scryfall.com/cards/f74475b8-0608-4079-983c-899df8f7cb48/rulings",
"prints_search_uri": "https://api.scryfall.com/cards/search?order=released&q=oracleid%3A7a2484a9-04fd-41a0-8224-610c1c07ed10&unique=prints",
"collector_number": "86074",
"digital": true,
"rarity": "rare",
"card_back_id": "0aeebaf5-8c7d-4636-9e82-8c27447861f7",
"artist": "Daarken",
"artist_ids": [
"e607a0d4-fc12-4c01-9e3f-501f5269b9cb"
],
"illustration_id": "6ea08730-d12d-445f-b31f-8f55374f194d",
"border_color": "black",
"frame": "2015",
"security_stamp": "oval",
"full_art": false,
"textless": false,
"booster": false,
"story_spotlight": false,
"edhrec_rank": 22,
"penny_rank": 3148,
"prices": {
"usd": null,
"usd_foil": null,
"usd_etched": null,
"eur": null,
"eur_foil": null,
"tix": "0.36"
},
"related_uris": {
"tcgplayer_infinite_articles": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&trafcat=tcgplayer.com%2Fsearch%2Farticles&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Farticles%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DBlasphemous%2BAct",
"tcgplayer_infinite_decks": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&trafcat=tcgplayer.com%2Fsearch%2Fdecks&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Fdecks%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DBlasphemous%2BAct",
"edhrec": "https://edhrec.com/route/?cc=Blasphemous+Act"
},
"purchase_uris": {
"tcgplayer": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Fmagic%2Fproduct%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DBlasphemous%2BAct%26view%3Dgrid",
"cardmarket": "https://www.cardmarket.com/en/Magic/Products/Search?referrer=scryfall&searchString=Blasphemous+Act&utm_campaign=card_prices&utm_medium=text&utm_source=scryfall",
"cardhoarder": "https://www.cardhoarder.com/cards/86074?affiliate_id=scryfall&ref=card-profile&utm_campaign=affiliate&utm_medium=card&utm_source=scryfall"
}
}