← Wróć do wyników
Firecannon Blast

J22 (Jumpstart 2022) · #533 · EN

Firecannon Blast

Sorcery

Firecannon Blast deals 3 damage to target creature.
Raid — Firecannon Blast deals 6 damage instead if you attacked this turn.
Goblins' fearlessness and diminutive size make them the perfect cannoneers.
RzadkośćCommon
PLN regular0,35 zł
PLN foil—
PLN etched—

Firecannon Blast

Czar

Firecannon Blast zadaje 3 obrażenia wskazanemu stworowi.
Najazd (Raid) — Firecannon Blast zadaje zamiast tego 6 obrażeń, jeśli atakowałeś w tej turze.

Jak działa karta?

Zadaje 3 obrażenia wskazanemu stworowi, a jeśli atakowałeś stworami w tej turze (Najazd (Raid)), zadaje zamiast tego 6 obrażeń.

To zaklęcie zadaje zwykle 3 obrażenia wskazanemu stworowi. Jeśli spełniony jest warunek Najazd (Raid) — czyli atakowałeś stworami w tej turze — zamiast 3 zadaje 6 obrażeń. Warunek Najazd sprawdza się na podstawie całej tury, więc stwór, którym atakowałeś, nie musi być już na polu bitwy.

Ważne interakcje

Częste pomyłki

Przykład

Jeśli w swojej turze atakowałeś jednym stworzem, możesz zagrać Firecannon Blast, aby zadać 6 obrażeń wskazanemu stworowi przeciwnika; w przeciwnym razie zadaje 3 obrażenia.

Materiał wygenerowany automatycznie. W razie rozbieżności obowiązuje angielski tekst Oracle i oficjalne zasady.

Zaloguj się, aby zgłosić błąd opisu

Set
Jumpstart 2022 (J22)
Data wydania
2022-12-02
Rzadkość
Common
Artysta
Svetlin Velinov
Mana value
3
Mana cost
{1}{R}{R}
Power / Toughness
— / —
Layout / frame
normal / 2015
Foil / nonfoil
nonfoil
Scryfall ID
edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a
Oracle ID
97bff952-3bc8-41d0-b03f-5c76f3c7e0a3
Słowa kluczowe
Raid
Tożsamość kolorów
{R}
Produkuje manę
—
Dostępne wykończenia
nonfoil
Platformy
paper
Cechy wydruku
Reprint, Dostępna w boosterze
Efekty ramki
—
Typ promocji
—
Watermark
—
Obramowanie / znacznik
black / —
EDHREC rank
23 235
Penny rank
17 098
Multiverse IDs
590106
Arena ID
—
MTGO ID
—
TCGplayer ID
455556
Cardmarket ID
686884
Illustration ID
c753036d-b46f-47f4-840d-bfbc15b31424
Status obrazu
highres_scan

Raid abilities care only that you attacked with a creature. It doesn't matter how many creatures you attacked with or which player, planeswalker, or battle those creatures attacked.

Raid abilities evaluate the entire turn to see if you attacked with a creature. That creature doesn't have to still be on the battlefield. Similarly, the player, planeswalker, or battle it attacked doesn't have to still be in the game or on the battlefield.

Pełny rekord źródłowy JSON
{
    "object": "card",
    "id": "edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a",
    "oracle_id": "97bff952-3bc8-41d0-b03f-5c76f3c7e0a3",
    "multiverse_ids": [
        590106
    ],
    "tcgplayer_id": 455556,
    "cardmarket_id": 686884,
    "name": "Firecannon Blast",
    "lang": "en",
    "released_at": "2022-12-02",
    "uri": "https://api.scryfall.com/cards/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a",
    "scryfall_uri": "https://scryfall.com/card/j22/533/firecannon-blast?utm_source=api",
    "layout": "normal",
    "highres_image": true,
    "image_status": "highres_scan",
    "image_updated_at": "2026-07-13T05:02:25Z",
    "image_uris": {
        "small": "https://cards.scryfall.io/small/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.jpg?1783918945",
        "normal": "https://cards.scryfall.io/normal/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.jpg?1783918945",
        "large": "https://cards.scryfall.io/large/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.jpg?1783918945",
        "png": "https://cards.scryfall.io/png/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.png?1783918945",
        "art_crop": "https://cards.scryfall.io/art_crop/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.jpg?1783918945",
        "border_crop": "https://cards.scryfall.io/border_crop/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.jpg?1783918945",
        "thumb": "https://cards.scryfall.io/thumb/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.webp?1783918945",
        "grid": "https://cards.scryfall.io/grid/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.webp?1783918945",
        "display": "https://cards.scryfall.io/display/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.webp?1783918945",
        "art": "https://cards.scryfall.io/art/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.webp?1783918945",
        "crop": "https://cards.scryfall.io/crop/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.webp?1783918945",
        "jpeg": "https://cards.scryfall.io/normal/front/e/d/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a.jpg?1783918945"
    },
    "mana_cost": "{1}{R}{R}",
    "cmc": 3,
    "type_line": "Sorcery",
    "oracle_text": "Firecannon Blast deals 3 damage to target creature.\nRaid — Firecannon Blast deals 6 damage instead if you attacked this turn.",
    "colors": [
        "R"
    ],
    "color_identity": [
        "R"
    ],
    "keywords": [
        "Raid"
    ],
    "legalities": {
        "standard": "not_legal",
        "future": "not_legal",
        "historic": "legal",
        "timeless": "legal",
        "gladiator": "legal",
        "pioneer": "legal",
        "modern": "legal",
        "legacy": "legal",
        "pauper": "legal",
        "vintage": "legal",
        "penny": "legal",
        "commander": "legal",
        "oathbreaker": "legal",
        "standardbrawl": "not_legal",
        "brawl": "legal",
        "competitivebrawl": "legal",
        "alchemy": "not_legal",
        "paupercommander": "legal",
        "duel": "legal",
        "oldschool": "not_legal",
        "premodern": "not_legal",
        "predh": "not_legal",
        "tlr": "legal"
    },
    "games": [
        "paper"
    ],
    "reserved": false,
    "game_changer": false,
    "foil": false,
    "nonfoil": true,
    "finishes": [
        "nonfoil"
    ],
    "oversized": false,
    "promo": false,
    "reprint": true,
    "variation": false,
    "set_id": "247df475-e4ce-4e5e-9317-11892d2211e0",
    "set": "j22",
    "set_name": "Jumpstart 2022",
    "set_type": "draft_innovation",
    "set_uri": "https://api.scryfall.com/sets/247df475-e4ce-4e5e-9317-11892d2211e0",
    "set_search_uri": "https://api.scryfall.com/cards/search?order=set&q=e%3Aj22&unique=prints",
    "scryfall_set_uri": "https://scryfall.com/sets/j22?utm_source=api",
    "rulings_uri": "https://api.scryfall.com/cards/edd242c8-c146-4d5a-86f8-6009ed29fe5a/rulings",
    "prints_search_uri": "https://api.scryfall.com/cards/search?order=released&q=oracleid%3A97bff952-3bc8-41d0-b03f-5c76f3c7e0a3&unique=prints",
    "collector_number": "533",
    "digital": false,
    "rarity": "common",
    "flavor_text": "Goblins' fearlessness and diminutive size make them the perfect cannoneers.",
    "card_back_id": "0aeebaf5-8c7d-4636-9e82-8c27447861f7",
    "artist": "Svetlin Velinov",
    "artist_ids": [
        "ffd063ae-c097-4f26-b2e6-b1e2137708bc"
    ],
    "illustration_id": "c753036d-b46f-47f4-840d-bfbc15b31424",
    "border_color": "black",
    "frame": "2015",
    "full_art": false,
    "textless": false,
    "booster": true,
    "story_spotlight": false,
    "edhrec_rank": 23235,
    "penny_rank": 17098,
    "prices": {
        "usd": "0.08",
        "usd_foil": null,
        "usd_etched": null,
        "eur": "0.08",
        "eur_foil": null,
        "tix": null
    },
    "related_uris": {
        "gatherer": "https://gatherer.wizards.com/Pages/Card/Details.aspx?multiverseid=590106&printed=false",
        "tcgplayer_infinite_articles": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&trafcat=tcgplayer.com%2Fsearch%2Farticles&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Farticles%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DFirecannon%2BBlast",
        "tcgplayer_infinite_decks": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&trafcat=tcgplayer.com%2Fsearch%2Fdecks&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fsearch%2Fdecks%3FproductLineName%3Dmagic%26q%3DFirecannon%2BBlast",
        "edhrec": "https://edhrec.com/route/?cc=Firecannon+Blast"
    },
    "purchase_uris": {
        "tcgplayer": "https://partner.tcgplayer.com/c/4931599/1830156/21018?subId1=api&u=https%3A%2F%2Fwww.tcgplayer.com%2Fproduct%2F455556%3Fpage%3D1",
        "cardmarket": "https://www.cardmarket.com/en/Magic/Products?idProduct=686884&referrer=scryfall&utm_campaign=card_prices&utm_medium=text&utm_source=scryfall",
        "cardhoarder": "https://www.cardhoarder.com/cards?affiliate_id=scryfall&data%5Bsearch%5D=Firecannon+Blast&ref=card-profile&utm_campaign=affiliate&utm_medium=card&utm_source=scryfall"
    }
}